Варна
0888337983
Универсален, подходящ за всички култури, микротор за листно торене, съдържащ основни и второстепенни хранителни елементи с микроелементи за листно подхранване. При съвременното интензивно земеделие, продължителното торене само с минерални торове, влошава почвеното плодородие и храненето на растенията. Усиленото торене с макроторове влече след себе си и увеличено изнасяне от почвата на микроелементи заедно с реколтата.
Това води до умора на почвата, респективно влошаване на плодородието, до нарушаване на много от биохимичните процеси като фотосинтеза, белтъчна и въглеродна обмяна на веществата, а също така води и до възникване на хлороза, потискаща растежа и развитието на кореновата система на растенията.
Резултатът, ниски добиви, лошо качество на продукцията…
Торът БУРАЛЛ се предлага на пазара от фирма “БУРАЛЛ” ООД, гр. Варна
GSM: 0888337983
GSM: 0889903704
Какво постигаме с Буралл?
Възстановяване здравия, жизнен вид на растенията.
Силен растеж, високи добиви, качествена продукция.
Устойчивост спрямо болести, студ, суша , горещини.
Бързо преодоляване на хлорозата.
Усвояване на макроторовете при продължително засушаване.
Обилен цъфтеж и завърз при зеленчуците.
Пълно озърняване на кочаните при царевицата.
Избягване изресяването при лозите, повишава захарността, ускорява зреенето.
Максимален ефект при минимални разходи.
ДЕЙСТВИЕ НА МИКРОЕЛЕМЕНТИТЕ СЪДЪРЖАЩИ СЕ В ТЕЧНИЯ ТОР „БУРАЛЛ” ЗА РАСТЕЖА НА КУЛТУРИТЕ
Основополащащите начала при разработване състава на течния тор „БУРАЛЛ” бяха „ОСНОВНИТЕ ПРИНЦИПИ НА ПЛОДОРОДИЕТО И ПОДХРАНВАНЕТО НА КУЛТУРИТЕ”
Съществуват 16 основни елемента – подхранващи вещества /нутриенти/ от значение за растежа на растенията – Въглерод, Водород; Азот; Бор; Кислород; Фосфор; Хлор; Калий; Цинк; Калций; Желязо; Магнезий; Мед; Сяра; Манган; Молибден. Тринадесет от тях се намират в почвата. Останалите три се получават главно от въздуха и водата, които се включват директно в процеса фотосинтеза
6СО2 + 12Н2О Светлина и хлорофил С6Н12О6 + 6О2 + 6Н2О
Тринадесетте елемента, които се получават от почвата могат да се систематизират в три групи: ПЪРВИЧНИ – ОСНОВНИ хранителни вещества азот -/N/; фосфор – /Р/; калий – /К/; ВТОРИЧНИ хранителни вещества – магнезий –/Mg/; калций – /Са/; сяра – /S/ и МИКРОПОДХРАНВАЩИ вещества /микронутриенти/ – Бор /В/; Мед /Сu/; Желязо /Fe/; Манган /Mn/; Молибен /Мо/; Цинк /Zn/; кобалт /Со/.
Освен чрез почвата, нутриентите /подхранващите вещества/ в течния тор „БУРАЛЛ” достигат до растящите части на растенията много бързо, чрез листата. Подаден през листата Калият гарантира активизирането на дейността на редица ензими и пълното усвояване на желязото и магнезия при образуването на хлорофила, поддържането на осмозата, регулирането на киселинно – основния баланс в клетката при биохимичните процеси.
Действието на микронутриентите съдържащи се в течния тор „БУРАЛЛ” за растежа на културите се изразява в:
БОРЪТ – необходим за синтеза на протеин и се свързва с увеличената клетъчна активност, която води до зрялост с по-голям брой цветове, плодове, по-богата реколта и по-добро качество. Оказва също влияние на метаболизма на азота и въглехидратите и осмозата в клетките. Високата концентрация на бор в разработените състави и бързото му усвояване, благоприятства залагане на плодни пъпки, реси, цъфтежа, допринася за обмяна на въглехидратите и белтъците, в образуването на растителните тъкани, в усвояването на минерални елементи.
МЕДТА – играе важна роля за растежа на растенията като ензимен активатор и като част от определени ензими, които съдействат за растителното възстановяване. Тя е много важна в репродуктивния стадий от растежа на растението и играе индиректна роля в производството на хлорофил. Медта има съществено значение за поддържане нормалната обмяна на веществата, тъй като влиза в състава на някой ферменти и характерни белтъчини и има съществено значение за повишаване на добивите, устойчивостта срещу неблагоприятни климатични условия.
ЖЕЛЯЗОТО – е в основата на образуването на хлорофил и за фотосинтезата. Желязото е активиращият елемент в няколко ензимни системи. То е важно при дишането и други окислителни системи на растенията и е жизнено важна част от кислородо-пренасящата система.
МАНГАНЪТ – играе роля в много от жизненоважните процеси при растежа. Той обикновено действа при ензимните системи на растенията, включени в разпада на въглехидратите, при азотния метаболизъм и много други процеси
МОЛИБДЕНЪТ – необходим за симбиотичното фиксиране на азот от въздуха. Той е жизненоважен за редуцирането на нитратите и при синтеза на протеин от всички растения. Молибденът играе важна роля в обмяната на фосфора и желязо, в процесите на свързване на атмосферния азот, а също и в процеса на азотната обмяна /улеснява редукцията на нитратите/. Под негово влияние растенията получават едновременно азот и фосфор и с това помага за по-пълното усвояване на фосфора от есенното торене с фосфорни торове.
ЦИНКЪТ – важен за трансформацията на въглехидратите и регулиране потреблението на захар в растенията. Той формира част от ензимните системи, които регулират растежа на растенията. Цинкът е необходим елемент при синтеза на хлорофила и нормалния растеж позволява бързо да се преодолява цинковият глад при овощните култури и да заложи повишаване на добивите при останалите култури.
КОБАЛТ – Наличието на кобалт, хром благоприятстват биохимичните процеси, като фотосинтеза, белтъчната и въглеродната обмяна, при образуването на витамин В12.